GüzellikMakyaj

Sağlıklı Makyajın Yeni Trendi: Yüz Bakımı Yapan Fondöten

Güzel görünmek kadınların özgüveni ve kendilerini iyi hissetmeleri açısından önemli bir noktadır. Güzel kıyafetler, takılar, aksesuarlar, çantalar, ayakkabıların yanı sıra doğru makyaj tercihi de bu anlamda önemlidir.

Makyaj yaparken aynı zamanda yüz sağlığınızı da korumanız önemlidir. O nedenle cilt bakımı çok önemli bir konudur. Bu konu son yıllarda çok önemli olmasından dolayı cilt bakımı ile makyajın arasında ki mesafe giderek daraldı. Artık kullanılan makyaj malzemeleri içerisinde cilt bakımına etki edenler kadınlar tarafından çok daha önemseniyor. Yüz bakımın yapan fondöten bunlardan bir tanesidir. Doğru tercihi yaparak bu popüler uygulamayı sizde cildinize uygulayabilirsiniz.

Bakım Yapan Fondöten
Bakım Yapan Fondöten

Özellikle Amerika’da kullanılan bu fondöten, İngilizce olarak “Skinification” olarak bilinmektedir. Bu hem cilt bakımını yaparken hem de makyaj yapmanıza yardımcı olan popüler bir kullanım şekli olarak sunulmaktadır.

Sağlıklı Makyaj Nedir?

Güzel bir görünüme sahip olayım derken yanlış kullanılan makyaj malzemeleri sağlığınızı riske atmanıza neden olmaktadır. Bu durumu yaşamayı hiçbir kadın istemez. O nedenle sağlıklı makyaja dikkat etmek gerekmektedir. Bununla anlatılmak istenen yüzümüzde bulunan makyaj malzemelerinin içinde ki maddelerden kısa sürede kurtulmak diyebiliriz.

Birçok makyaj malzemesinde ağır maddeler olan kurşun, civa gibi metaller. Yer almaktadır. Bu maddeler sürekli yüzümüzde kalırsa ciddi sorunların yaşanmasına neden olabilir. Sağlıklı makyaj ile anlatılmak istenen doğru malzemeleri almak ve doğru şekilde bu malzemeleri yüzümüzden temizlemektir. Alacağınız ürünlerin deneysel testlerden geçtiğine, içerisinde mineral pigmentlerin olduğuna emin olmalı ve son olarak da yatarken kesinlikle makyaj malzemelerini temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Hatta cildinize makyaj yapmadan önce dahi yüzünüzü buna iyi bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. Bu konu çok önemli olduğu için daha kapsamlı ele alınması gerekmektedir.

Yüzünüze Bakım Yapan Fondöten
Yüzünüze Bakım Yapan Fondöten

Yüz Bakımı Yapan Fondöten

Yüz bakımı yapan fondöten hem makyaj yapmanıza aynı zamanda yüzünüze bakım yapmanıza imkan tanımaktadır. Bu düşünce dahi birçok kadını heyecanlandırmaktadır. Hem makyajınızı doğru şekilde yapacak hem de bu esnada cildinizin sağlığını korumuş olacaksınız.

Bu bakım sayesinde uzun bir süreç içerisinde gerekli cilt bakımınızı yapmış olacak ve iyi, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olacaksınız. Bunun için hazırlanan ürünün içeriğinde cildimize faydalı olan maddeler yer almaktadır. Cildimiz için Aloe Vera, E Vitamini, Hyalüronik Asit, Antioksidanlar faydalıdır.

Yüze Bakım Yapan Fondötenler
Yüze Bakım Yapan Fondötenler

Alacağınız yüz bakımı yapan fondöten içerisinde bu maddelerin olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bu maddeler ayrı ayrı birçok faydaya sahip olmasının yanında tek bir ürünün içerisinde de büyük faydası bulunmaktadır. Sıra ile Hyalüronik Asit, yüz hatlarında oluşan ince çizgi ve kırışıklıkları yok etmeye yardımcı olmaktadır. E Vitamini, yüzümüzün ihtiyaç duyduğu nemi sağlaması ile bilinmektedir. Antioksidanlarsa yüzümüzüz daha pürüzsüz ve cilt tonunu eşitleyen bir fayda sağlamaktadır. Birçok faydası bulunan Aloe Vera, pürüzleri gidermesi, nem sağlaması ve cildi iyileştirmesi ile bilinmektedir.

Bu maddelerin hepsinin tek bir üründe yer alması ise kullanımda ciddi bir fayda sağlaması anlamına gelmektedir. Yüz bakımı yapan fondötenler bu anlamda bayanların ilk tercihi olarak öne çıkmaktadır. Bu tür fondötenlere Skinification denilmektedir. Ülkemizde yakın zamanda gelen bu ürün kısa vadede kadınların ilk tercihi olarak öne çıkacaktır.

Skinification Nedir?

Makyaj trendleri ve malzemeleri günümüzde ki gelişen bilimsel çalışmalar nedeniyle sürekli olarak yenileniyor. Daha faydalı ve daha kullanışlı ürünler sunmak için cilt bakımınıza dikkat edebileceğiniz ürünler sunuluyor. Hem makyaj yapmanıza imkan tanınıyor hem de bunu yaparken yüz bakımınızı doğru şekilde yapmanıza imkan tanınıyor.

Skinification kısaca nedir sorusuna cevap verecek olursak, hem makyaj yapmanıza bunu yaparken de aynı zamanda yüz bakımınızı yapmanıza yardımcı olan ürünler olarak tanımlayabiliriz. Başlangıç noktası olarak Amerika gösterilen bu trend dünya üzerinde yayılarak genişliyor. Hem güzel bir yüze hem de sağlıklı bir yüze sahip olmak kadınlar tarafından bu ürünler en çok tercih edilenler arasında ilk sıraya çıkmasına yardımcı olacak gibi duruyor.

Yüz Bakımı Yapan Fondöten Önerileri

Yüz bakımı yapan fondöten tercihinizi yapma konusunda size yardımcı olmak için tercih edebileceğiniz ürünlerin hangileri olduğu ve bu ürünlerin hangi noktalara fayda sağladığı hakkında bilgi vereceğiz. Bu tercihi yapan kadınlar kendi yüzleri ve ciltleri için en doğru fondöten tercihini bu listeye bakarak rahatça yapabileceklerdir.

L’Oreal Paris True Match Fondöten

L’Oreal Paris True Match Fondöten
L’Oreal Paris True Match Fondöten

Yüz bakımı yapan fondöten tercihi yapacaksanız listenizde L’Oreal Paris True Match mutlaka olmalıdır. Skinificaiton akımına göre içeriği yenilenen bu fondöten kusursuz ve bakımlı bir yüze sahip olmak isteyen kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Ürünün içerisinde Hyalüronik asit, aloe vera, antioksidan ve E vitamini yer alıyor. Kullanılmaya başladıktan yaklaşık iki hafta sonra görünümüz de yaşanacak değişim sizde fark edeceksiniz.

Shiseido Total Radiance SPF20

Shiseido Total Radiance SPF20
Shiseido Total Radiance SPF20

Cilde bakım fondöten tercihleri arasında SHISEIDO TOTAL RADIANCE SPF20 yer alıyor. Anti-aging yani cilt bakımı yapan ürünler arasında artık bu fondöten de yer alıyor. Ürün hem cilde gerekli bakımı yaparken aynı zamanda anti-aging etkisi sayesinde zengin bir içerik ile sunuluyor. Ana madde olarak Enmei bitkisi bulunan ürün genç bir cilde sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi olarak sunuluyor. Kullanım süresi boyunca sürülen cilde özel bir parlaklık kazandırması ile öne çıkıyor.

Doğru Fondöten Kullanımı Nasıl Yapılır?

Yüz bakımı yapan fondöten kullansanız da normal bir fondöten kullansanız dahi doğru şekilde kullanmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Aşağıda bahsedeceğimiz kullanım detayları sağlıklı bir cilde ve güzel bir görünüme sahip olmanız açısından çok büyük önem teşkil etmektedir.

Cilde Bakım Yapan Fondöten
Cilde Bakım Yapan Fondöten
  • Öncelikle cildinizi makyaja hazırlamanız gerekiyor. Bunun için nemlendirici ve bir temizleyici kullanarak işe başlamalısınız. Peeling yapılmaya dikkat edilmelidir. Düzenli olarak bunu yapmak ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olur. Fondöten kullanmadan önce yapılan işlemin aynısını işiniz bittikten sonra da yapmaya dikkat etmelisiniz.
  • Fondöten sürerken kullanılan sünger ve fırça gibi parçaların temiz olmasına özen gösterilmelidir.
  • Tercih edilecek fondöten tercihinin cilt rengiyle mutlaka uyumlu olması gerekiyor.
  • Fondöten kullanırken çok fazla kullanılmamalıdır. Aşırı kullanım yaşlı bir görünüme neden olabilir.
  • Sürüş şeklini kılların yönüne doğru yapmanız tavsiye edilir. İki kaş arasına sürerken yukarı hareketler, alında ve yakanlarda aşağıya yönelmeye dikkat etmelisiniz. Sürekli olarak yuvarlak hareketler uygulamak fondöteni yedirmek açısından yardımcı olacaktır.
  • Fondöten kullanımında göz altların ve kapaklarında kullanmak tavsiye edilmez. Bu durum erken yaşlanmaya neden olacağı için tavsiye edilmemektedir.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Yüz Temizleme Jelleri başlıklı makalemizde yüz temizleme ve yüz temizleme jeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu