Güzellik

Sarımsak ile Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Eğer kaşlarınız seyrek ve güçsüz ise üzülmeyin, sizler için hazırladığımız yazımızda en etkili kaş kalınlaştırma yöntemlerini uygulayarak daha güçlü ve etkileyici bakışlara sahip olabileceksiniz.

Güzelliğinizi etkileyen en önemli noktalardan biri kaş bakımıdır, yüz ifadenizde en büyük rolü oynayan kaşlarınız için daha etkileyici ve çekici bir görünüm istiyorsanız son yılların modası haline gelen kalın kaşları tercih edebilirsiniz. Öncelikle neden kalın kaşlar sorusuna değinelim. Kalın kaşlar kadınlarda daha doğal ve genç havası yaratıyor, bir çok güzellik uzmanı bu konuda hem fikir, kalın kaşlar daha çekici bir görünüm için şart.

Ancak çoğu kadının tercihi ince ve adeta yay gibi kaşlardan yana, bazende güçsüz kaşlara sahip oldukları için ince kaş modellerine yönelebiliyorlar. Eğer kaşlarınız seyrek ve güçsüz ise üzülmeyin, sizler için hazırladığımız yazımızda en etkili kaş kalınlaştırma yöntemlerini uygulayarak daha güçlü ve etkileyici bakışlara sahip olabileceksiniz.

Sarımsak ile Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Kaşlarınızı kalınlaştırmak için sizlere bir çok bitkisel karışımdan bahsedeceğiz , oldukça etkili olan bu bitkisel kaş kalınlaştırıcıları düzenli ve sabırla kullanmalısınız. Tabi bu karışımları kullanmadan önce sizinde mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlardan ilki mutlaka günde en az 6 – 7 bardak su içmelisiniz, vücudun ihtiyaç duyduğu günlük su tüketiminin bir çok farklı yararı’da bulunuyor. Kaşların daha güçlü ve sağlıklı olması açısından son derece önemli bir konu.

Kaşlarınızın daha kalın ve gür çıkmasını istiyorsanız öncelikle ağda yada cımbızdan uzak durmalısınız. Ayrıca beslenme alışkanlığınız kaşlarınızın sağlığı açısından önem teşkil ediyor , mümkün olduğu kadar lif içeren sebze tüketimi yapın.

Doğal kaş kalınlaştırma için Sarımsak

Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma Yöntemi: Yazımızda sizlere kaş kalınlaştırma için bitkisel tarif vereceğimizi belirtmiştik , işte size en etkili kaş kalınlaştırıcı maske tarifi. Önce 1 yada 2 diş sarımsağı havanda iyice ezin ve içine biraz zeytin yağı ilave edin. Sonrasında hazırladığınız maskeyi krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve kaşlarınıza uygulayın.

Karışımı sürdükten sonra yaklaşık yarım saat sonra sabunla kaşlarınızı yıkayın. Haftada bir kez bu sarımsak kaş maskesini yaparsanız, kısa zamanda kaşlarınızın daha sağlıklı ve gürleştiğini fark edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Son moda saç renkleri 2019 2020: Bu yıl bu tonları kullanıyor başlıklı makalemizde 2019 saç renkleri, 2020 saç renkleri ve bayan hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu