Güzellik

Selülit Masajı Hakkında Merak Edilenler

[dropcap]S[/dropcap]elülit bir çok kadının kabusu haline gelen bir cilt problemi. Bu sorunun meydana gelmesinde bir çok farklı etken var, örneğin hayatınızda spora yer vermiyorsanız büyük olasılıkla bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Ne yazık ki sadece spor yapmakta selülit problemi için yeterli değil. Selülit oluşumunda yanlış beslemenin de oldukça büyük bir payı var. Peki, düzenli spor, düzenli beslenme alışkanlıklarına sahipsiniz ve selülit problemi yaşamaya başladınız, bu noktada farklı tekniklere başvurmak zorunda kalabilirsiniz, selülit masajı gibi..

Öncelikle selülit oluşumu engellemek için bazı önlemler almak gerekiyor, düzenli spor yapmak, doğru beslenme alışkanlıkları gibi. Özellikle selülit oluşumunu tetikleyen kola gibi gazlı içeceklerden biran önce kurtulmalısınız. Güne kahvesiz başlamam diyenlerdenseniz size önerimiz şeker kullanımını sıfıra düşürmeye çalışmalısınız. Uzmanlara göre kafeinin selülit oluşumunu engelleyici bir özelliği var, fakat kafein şekerle birleşince ne yazık ki bu özelliği tamamen ortadan kalkıyor. Tabi ki tüm bunların dışında bölgesel olarak yapılan selülit masajı bu sorunla mücade edenler için güçlü bir silah.

Selülit Masajı Hakkında Merak Edilenler

Selülit masajı hakkında merak edilen soruların başında evde kendimiz yapabilir miyiz? soru geliyor. Evet, selülit masajını evde kendiniz düzenli olarak yapabilirsiniz. Bu konuda güzellik merkezlerinden yardım alabileceğinizi de unutmamalısınız. Peki selülit masajı nasıl yapılır?

Selülit masajı nasıl yapılır
Selülit masajı nasıl yapılır

Öncelikle selülit masajı yapmak için soğuk doğal yağlara ihtiyacınız olacak. Evde hazırlayabileceğiniz bir tarif verelim, greyfurt, portakal kabuğu, susam, kayısı ve kekik yağını bir kaba ilave edin ve güzelce karıştırın. Karışımı problemli bölgeye güzelce sürün. Masaj yapmaya başlamadan önce ellerinizi ısıtmayı unutmayın, çünkü soğuk pres yağlar ısıyla etkileşime geçerek vücuda daha hızlı şekilde nüfus eder.

Selülit masajı nasıl yapılır?

Masajı diz bölgenizden kalça bölgenize doğru çok fazla basınç uygulamadan yapmalısınız. Masaja başladıktan kısa bir süre sonra kan dolaşımınızın hızlandığını ve bacak bölgenizin içten ısındığını hissedeceksiniz. Masaja dairesel hareketlerle ve baş parmağınızı kullanarak devam edin. Tabi ki bazı bölgeleri yoğururken iki elinizi birden kullanabilirsiniz. Masajı bitirmeye yakın, artık bacağınızın iç kısmından dışına doğru paralel hareketlerle devam ederek sonlandırın. Bu sıraladığımız işlemleri max 20 dakika içinde yapmalısınız.

Selülit masajı bitiminde ayrıca bacağını streç bantla saranlar var, dilerseniz sizde bu tekniği kullanarak yağlardan maximum şekilde faydalanabilirsiniz. Peki selülit masajı için dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Selülit masajı : Dikkat edilmesi gerekenler 

Eğer selülit masajı yapmaya karar verdiyseniz öncelikle kullanacağınız yağlara karşı bir alerjinizin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bunun için masajdan önce cildinizin belli bir bölgesinde bu yağları deneyerek emin olmanızı öneririz.

Diğer bir nokta ise selülit masajı yaparken çok bölgeye çok fazla bastırmamaya dikkat etmelisiniz. Hafif basınç uygulanması gerekiyor.

Hamilelik yada regl gibi dönemlerde vücudun aşırı hassas olduğunu unutmamalısınız, mümkünse bu dönemlerin dışında masaj uygulaması yapmanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan İpek Kirpik Nedir, Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde ipek kirpik, ipek kirpik nasıl uygulanır ve ipek kirpik nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu