Cilt Bakımı

Selülitten Kurtulmanın Yolları Neler?

Selülitlerden kurtulma yolları ve dikkat etmeniz gerekenler Pembeşeker.com'da

Portakal görünümlü bir cilt denildiğinde bayanların aklına ilk selülitler gelir. Selülitlerden kurtulmanın yolları ise tam bir muamma olarak görülür. Selülitlerden kurtulma yolları ve dikkat etmeniz gerekenler Pembeşeker.com’da sizi bekliyor!

Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülit, bayanların kalça ve uyluk bölgesinde görülen, vücut yağlarının bir bağ dolu tarafından çekilmesi ile oluşan görüntü olarak kabul edilir. Bu bir hastalık değildir. Selülitin tek kötü yanı, vücudunuzda oluştuktan sonra bir daha tamamen kurtulmanın zor olmasıdır.

Selülitten Kurtulmanın Yolları Neler
Selülitten Kurtulmanın Yolları Neler

Özellikle yaz sezonuna yaklaştıkça bayanlar, vücutlarındaki selülitli görünümden kurtulmak isterler ve bunun için çeşitli yöntemlere başvurular. Selülitlerden kurtulmak çok zor olarak kabul edilse de, evde uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem ile bunu başarmanız mümkün.

Selülitten kurtulmanın yollarının başında, tahmin ettiğiniz gibi bilinçli yapılan bir diyet ve egzersizler yapmanızdır. Kalça eritme hareketleri ile sıkı bir şekilde çalışmalar yapmanız gerekmektedir.

Selülitten Kurtulmanın Yolları Neler?

– Uzmanlara göre günde 2-2,5 litre su içmelisiniz. Selülitleri yok etmek için sabah uyandığınız zaman bir bardak suyun içine birkaç damla limon suyu sıkarak güne başlayabilirsiniz.

– Selülitlerden kurtulmak için şok diyetlerden uzak durmalısınız. Yapacağınız yanlış uygulamalı diyetler ile, selülitlerden kurtulmak yerine, adeta davetiye çıkarmış olacaksınız.

– Vücudunuzun bakımını ihmal etmemeli ve her zaman nemli tutmalısınız. Nemlendirici vücut kremleri ile banyodan sonra ve yatmadan önce mutlaka vücudunuzu nemlendirin.

– Günlük 10 mg tuz dışında kesinlikle tuz tüketmemelisiniz.

– Duştayken yaptığınız soğuk su-sıcak su masajı ile selülitlerinizi azaltabilirsiniz. Bu uygulama esnasında at kılı lifi kullanmanızın büyük yararı olacaktır.

– Bol bol yeşil çay tüketmeniz selülitlerinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında kahve ve asitli içeceklerden kesinlikle uzak durun.

– Mutlaka ve mutlaka günde bir saatlik yürüyüşler yapmaya çalışın. Kan akışınızın hızlanması yağ parçalanmasını etkiler ve selülitlerinizin parçalanmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu