Genel

Sinameki Çayının Faydaları

Sinameki çayının faydalarından kabız olan herkes mutlaka yararlanmıştır. Müshil etkisi ile zayıflamak isteyenlerin en çok tercih ettiği çaylar arasında yer alan sinameki çayının faydaları arasında vücudu temizlemesi, kabızlığı gidermesi, sindirim sistemini çalıştırması, hemeroite iyi gelmesi ve zayıflamak isteyenlere yardımcı olması yer alır.

Sinameki Çayının Faydaları

Enfeksiyonlarla Savaşır: Enfeksiyonlardan muzdarip olan kişiler için sinameki çayı tüketmek sindirim sistemini çalıştırır ve vücutta bulunan toksinlerin ve zararlı bakterilerin atılımını hızlandırır. Vücudunuzda sık, sık iltihaplanma sorunları yaşıyorsanız ara sıra içeceğiniz sinameki çayı parazitlerin vücuttan uzaklaşmasını hızlandıracaktır.

Müshil Etkisi Bulunur: Kabızlık çeken kişilere önerilen sinameki çayı çok uzun yıllardır kabızlığın giderilmesinde kullanılmaktadır. Suda diğer bitki çayları gibi hazırlanan sinameki çayı aktarlardan temin edilerek kolayca hazırlanabilir. Sinameki çayı içtikten sonra midenizde ağrı veya kramp hissediyorsanız sinamekinin içine bir miktar kişniş ekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Hemeroit Rahatsızlığında Kullanılır: Hemeroit rahatsızlığında en büyük sorunlardan biri kabızlıkta yaşanan ağrılar, sancılar ve dışkının sert olması ile çekilen acıdır. Sinameki çayı bu sorunların yaşanmasını engelleyerek dışkının rahatlamasını sağlar ve makat bölgesinin temizlenmesini sağlayarak hemeroitin verdiği sızlamaları azaltır.

Sindirim Sistemini Çalıştırır: Tüm bağırsak yollarını ve sindirim sistemini harekete geçiren sinameki çayının bu bölgeleri temizleme görevi son derece güçlüdür. Hazmı zor gıdalar bile yendikten sonra sinameki çayı içilirse çok çabuk emilir ve dışkı ile atılması kolaylaşır. Vücudu alıştırmadan ara sıra tüketilen sinameki çayı sindirim sistemi ve vücut sağlığı için çok yararlıdır.

Vücudu Temizler: Vücutta detoks etkisi oluşturan sinameki çayı sindirim sistemini çalıştırdığı ve temizlediği gibi tüm vücudu da tekrar elden geçirerek temizleme sağlar. Doğal bir detoks görevi gören sinameki bitkisi vücuttaki bakterileri, toksinleri ve zararlı bileşenleri uzaklaştırmada etken bileşenlere sahipti.

Zayıflamaya Destek Verir: Kilo verme döneminde en büyük sorunlardan bir az yemeden kaynaklı bağırsakların çalışmamasıdır. Fakat sinameki çayı içerek bu sorunun üstesinden gelebilir, iştahın bastırılması sağlanabilir ve kilo vermede destekleyicidir.

Sinameki Çayı Nasıl Yapılır?

Sinameki Çayı Nasıl Yapılır

Sinameki çayı içildikten sonra mümkünse dışarıya çok çıkmayın. Güçlü bir müshil etkisi olan bitki çayı ishal yapma etkisine sahiptir. Aynı zamanda 1 haftadan daha uzun süre kullanımı tavsiye edilmez.

Sade Sinameki Çayı

Sinameki yaprağı ( 1 çay kaşığı )

Su ( 1 bardak )

Hazırlanışı: Cezveye suyu koyun ve kaynayıncaya kadar bekletin. Kaynayan suyun içerisine sinameki çayını ekleyip 10 dakika demlenmesini bekleyin. Ardından süzüp içebilirsiniz.

Limonlu Sinameki Çayı

Sinameki yaprağı ( 1 çay kaşığı )

Su ( 1 bardak )

Limon ( yarım )

Hazırlanışı: Sinameki çayını 10 dakika demledikten sonra karışımı süzdürün ve içine yarım limon sıkıp için. Bu karışım zayıflamanızda daha çok etken sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan EDHO Yeni Sezon Tarihi Belli Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu