Cilt Bakımı

Şiş Gözlere İyi Gelen 5 Doğal Öneri

Şiş gözler, güzelliğimizi perdelerken aynı zamanda yorgun ve bitkin bir imaj çizmemize de yol açar. Şişmiş gözler için acil çözümler arıyorsanız bir de bizim önerilerimize kulak verin. İşte şiş gözlerinize derman olacak 5 doğal öneri…

Göz atabilirsiniz: Sivilce İzlerini Yok Eden Doğal Maske Tarifleri

Soğuk kaşık

İki adet metal yemek kaşığını buzluğa koyun. İyice soğuduktan sonra kaşıkları alın ve gözlerinizi kapayın. Bu soğuk kaşıklarla gözlerinize kompres yapın.

Soğuk havlu

Yine bir soğuk kompres çözümü… Ufak bir havluyu ıslatın ve buzluğa koyun. Havlu iyice soğuduktan sonra gözlerinize kompres yapın.

Salatalık

Bir salatalıktan kestiğiniz dilimleri gözlerinizin üzerine koyun. Bu şekilde 10 dakika bekleyin.

Yumurta akı

Bir yumurtanın akını beyazlaşıncaya kadar iyice çırpın. Bir fırça yardımıyla göz çevrenize sürüp 15-20 dakika boyunca bekleyin. Yumurta akı cildi gerdiğinden şişlikleriniz azalacaktır.

Çay poşeti

Çay poşetlerini soğuttuktan sonra gözlerinizin üzerine koymak da etkili bir çözüm olabilir. Çayın içerisinde bulunan kafein şişkinliğin inmesinde etkili olacaktır. Eğer çay poşeti bulamazsanız, bir parça pamuğu biraz çayla ıslatın ve ılık olmasına dikkat ederek bu çaylı pamuğu gözlerinize koyun. Bir kaç dakika sonra şişliklerin azaldığını göreceksiniz.

İlginizi çekebilir: Soluk ve Kuru Dudaklar İçin Bal Maskesi Tarifi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu