Sokak Modası

Sizi Daha Genç Gösterecek Kıyafet Hileleri

Sizi Daha Genç Gösterecek Kıyafet Hileleri

Her ne kadar her zaman fazla belli etmesek de, başta kadınlar olmak üzere erkeklerinde korkuları arasında yer alan yaşlılık hepimiz için kaçınılmaz bir sondur. Ancak sizi daha genç gösterecek kıyafet hileleri sayesinde, yaşlılık belirtilerini en azından kısmen makyajlayabilir ve daha genç görünebilirsiniz.

İnsanın gerçekte içerisinde olduğu yaşın yanında, ayrı bir beden yaşının olduğunu hepimiz biliyoruz. Beden yaşımızın daha genç görünmesi için hazırladığımız sizi daha genç gösterecek kıyafet hileleri başlıklı bu yazımızda, kıyafet seçimine ve kıyafetlerle ilgili bazı hususlara dikkat ederek, olduğumuzdan çok daha genç gözükmemiz mümkün hale gelmektedir.

Bir yandan şık olma telaşında olurken diğer yandan bunları da hesaba katmak, daha genç görünmemizi sağlayacaktır. Yani kıyafet seçimi ve kullanımında tek amaç, özellikle orta yaş üzerindeki kadınlar için sadece şıklık olmamalıdır. Sizi daha genç gösterecek kıyafet hileleri arasında yer alan basit uygulamalar da dikkate alınarak, daha genç bir görünüm elde edilmelidir. Bu sadece yaş açısından bir görsellik olmayıp, aynı zamanda şıklıkla bağlantılı bir durumdur.

Bunu başarmak için çeşitli kıyafetler arasında boğulmanıza da, hiç gerek yoktur. Önemli olan neyi nasıl uygulayacağınızı bilmek ve kıyafet seçiminize biraz daha özen göstermektedir. Bu yüzden kıyafetlerinize ekleyeceğiniz ya da çıkaracağınız basit bir parça dahi, bulunduğunuz yaştan daha genç görünmenize neden olabilir. Gelin hep birlikte, sizi daha genç gösterecek kıyafet hileleri neler beraber bakalım.

Sizi Daha Genç Gösterecek Kıyafet Hileleri

Topuklu Ayakkabı ve Diz Altında Biten Etekler

Özellikle bacaklarına şekil vermek ve kısa bacakları olan kişilerin mutlaka, bu ikiliye dikkat etmesi gerekmektedir. Bacaklarınız kısa ve boyunuzun ortalama oranların altında olması durumunda, topuklu ayakkabı ve diz altında biten etekleri tercih ederek, olduğundan daha genç görünebilirsiniz.

Burada ayrıca, eteğin koyu yeşil tonlarda olması veya üst kısma giydiğiniz parçanın yeşilin koyu tonlarının hâkim olduğu bir parça olması oldukça önemlidir.

Geniş omuzlar için şapka

Çok geniş omuzlu olan kişilerin mevcut yaşlarından genç görünmesi için yapmaları gereken şeylerden biri, omuz kısımlarını kapatacak büyüklükte bir şapka tercihi olabilir. Bu sayede olduğunuzdan genç görünebileceğiniz gibi, kaba omuz görüntüsünü de ortadan kaldırabilirsiniz.

Kalın beller için kalın kemerler

Bu tüyomuz ise hem zayıf görünmeniz, hem de daha genç görünmeniz için yapmanız gerekenler arasındadır. Bel bölgesi kalın olanların mutlaka uygulaması gereken bu yöntem sayesinde, daha fit ve genç bir görüntü için basit ama önemli bir adımı daha atmış olursunuz.

Aksesuar kullanın

Daha genç görünmek için uygulanması gereken yöntemlerden biri de, mutlaka kıyafetinize uyum sağlayan aksesuarlardan yana tercih etmenizdir. Özellikle orta yaş üzerindeki bayanlar aksesuar kullanımını biraz daha geri plana atmış olsa da, aslında bu konuda büyük bir hata yaptıklarını söyleyebiliriz. Kıyafetler kadar kıyafetlerinize uygun aksesuarlar kullanmanızda kesinlikle önemlidir.

 

Kalçalarınızı Saklayın

Özellikle büyük kalçalara sahipseniz, bunu dökümlü ve uzun blazer ceketlerle gizleyerek hem şık hem de daha genç görünebilirsiniz. Farklı elbise modelleri ile de, kalçalarınızı gizleyebilirsiniz. Ayrıca tercihinizi ceketten yana kullanacaksanız, ceketin bilek kısımlarını bükerek bileklerinizin açıkta kalmasını sağlayın.

Genç kıyafetlerinden sakının

Genç görünmek için, ergen tarzlarındaki kıyafetlerden kesinlikle sakının. Bu tip kıyafetler, mevcut yaşınızı çok rahat bir şekilde gösterecektir. Bu sebeple, yaşınıza yakın ancak listemizde belirttiğimiz özelliklere yakın kıyafetler tercih etmeye özen gösterin.

Yılın modasını ihmal etmeyin

Son yılın ya da ayların modası olan ancak yine yaşınıza uygun kıyafetleri tercih edin. Bir yandan trend olan bir giyim tarzına sahip olup şıklığı yakalarken, diğer taraftan olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz.

Hırkalardan vazgeçin

Birçok kadın için hırka vazgeçilmez bir giyim biçimi olsa da, özellikle zayıf kadınlar için iyi bir seçenek olduğunu söylemek mümkün değildir. Kilolu kadınların hırka giymesi vücudunda oluşan katmanları gizlemek için iyi bir seçenek gibi dursa da, zayıf kadınlar için bunu söylemek pek mümkün değildir.

Renk seçimi

Kıyafetlerinizin doğru renkte olması ve kıyafet parçalarıyla birlikte kombinin uyumlu olması, oldukça önemlidir. Kırmızı ve mavi tonları doğru kullanıldığında genç görünmek için faydalıyken, siyah ve koyu yeşil tonlarının hakkını da inkar etmemek gerekir.

Saç stili

Her ne kadar direkt olarak kıyafet hilesiyle alakası bulunmasa da, genç görünmek için kıyafet stilinizle uyumlu bir saç modelinizin olması gerektiğini unutmayın. Özellikle kılçık örgülü saç stilleri, genç görünmek için oldukça yararlıdır.

Gözlükler

İster güneş gözlüğü veya ister normal ayarlı gözlükler olsun, seçimlerinde mutlaka dikkat edilmelidir. Özellikle güneş gözlüklerinde çok kaba gözlüklerden yana tercih yapmanız, kıyafetiniz ne kadar uygun olursa olsun genç görünmenizi engelleyecektir.

Sizi daha genç gösterecek kıyafet hileleri arasında verdiğimiz önerileri dikkate alarak, kendi stilinizi belirleyebilirsiniz. Bu öneriler ışığında çevrenizden de renk ve stil konusunda fikir almanız önemlidir. Zira verdiğimiz önerilerin bir kısmının, kişinin yüz tipine, kilosuna, boyuna ve hatta makyaj şekline göre değişiklik göstereceğini unutmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Olmazsa Olmaz 5 Parçası başlıklı makalemizde sokak modası, Sokak Modasının 5 Parçası ve Sokak Modasının Olmazsa Olmazı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu