Genel

Sonbaharda Bolu Gezisi

Sonbaharda Bolu Gezisi

Sonbaharda renk cümbüşü ve eşsiz manzarası ile gezginlerin ve tatilcilerin uğrak mekânlarından biri olan Bolu, tabiat ile iç içe olan mekânları, doğal güzellikleri ve kusursuz dokusu ile her sonbaharda ziyaretçi akınına uğruyor. Geçtiğimiz sonbahar döneminde de yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan Bolu, otantik yapısı ve sonbahar renkleri ile adeta göz banyosu yapmanızı sağlayan ve tatil fırsatları arasında kesinlikle değerlendirmeniz gereken bir adres.

Gölcük Tabiat Parkı

Sonbahar döneminde birçok yerli ve yabancı turistin uğrak mekânı olan Gölcük Tabiat Parkı, Bolu’nun turist ziyaret hacmini etkileyen en önemli mekânlardan biri. Bolu merkeze yaklaşık 13 km mesafede olan Gölcük Tabiat Parkı, eşsiz türdeki ormanlık alanları, eşsiz güzellikteki göl yapısı ve kusursuz tabiatı ile ziyaretçilerin hayranlığını kazanmayı başarıyor.

Deringöl

Peki, sonbahar döneminde binlerce turistin ziyaretçi akınına uğrattığı ve doğal güzellikteki gölleri ile meşhur olan Bolu bölgesinin en popüler gölleri hangileri? İşte onlardan bazıları:

  • Gölcük Tabiat Parkı
  • Deringöl
  • Büyükgöl
  • İncegöl
  • Nazlıgöl
  • Küçükgöl
  • Sazlıgöl
  • Abant Gölü
Abant Gölü

Her biri birbirinden eşsiz manzaraya sahip olan Bolu göllerinde tabiat ile iç içe bir tatil fırsatı yaratabilir, doğal ve korunaklı yeşil alanlarda sonbahar renkleri arasında kaybolabilirsiniz. Sonbahar renklerinin eşsiz bir manzaraya sahip olduğu göl bölgesinde bulunan ve her yıl binlerce turisti ağırlayan bölge işletmelerinde birçok yöresel lezzeti tatma deneyimini yaşayabilirsiniz.

İncegöl

Merkez dışında yer alan eşsiz güzellikteki göllerinin yanı sıra doğal güzelliklere sahip merkez bölgesinde bulunan turistik bölgelerde de çeşitli turlar ile geziler organize edebilirsiniz. Yöresel lezzetler konusunda da oldukça başarılı olan Bolu bölgesi, köfte konusunda oldukça meşhurdur. Yemek kültürü konusunda yalnızca ülkemizde değil, dünya genelinde de oldukça başarılı ustalar yetiştiren bölgede köfte başta olmak üzere birçok lezzeti deneyimleyebilirsiniz. Doğal güzelliklerin yanı sıra merkez ve ilçelerinde yer alan otantik yapıdaki evler ise mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Bölgede yer alan otantik yapıdaki evler, çeşitli tarihi camiler, hamamlar ve külliyeler, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânları arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Anne Adayları Sonbahar Aylarında Sağlık Yönünden Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu