Genel

Sonbaharda İstanbul’da Gezilecek En Güzel Yerler

Sonbaharda İstanbul’da Gezilecek En Güzel Yerler

Yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın da gezilecek yerler listesinde yüzyıllardır en popüler yerlerinden biri olan İstanbul, yaz döneminde olduğu gibi sonbahar döneminde de farklı bir siluete bürünüyor. Şehrin sonbahar renklerine bürünmesi, tarihi güzelliklerinin mevsim etkileriyle birlikte ortaya çıkması, yabancı turistlerin olduğu kadar yerli turistlerin de gözdesi olmasını sağlıyor. Tarihi zenginlikleri, otantik yapısı, Türk kültürünü ortaya koyan mistik atmosferi ve metropoliten yaşam tarzıyla adeta bir kültür sentez merkezi olan İstanbul, gezilecek yerler konusunda da oldukça zengin bir seçenek sunuyor. Peki, sonbaharda İstanbul’da gezilecek en güzel yerler neresi? Dilerseniz bölgeler hâlinde sıralayalım:

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı

Beşiktaş ve Ortaköy’ün hemen ortasında yer alan, İstanbul’un en büyük korularından biri olan Yıldız Parkı, doğal yeşil alan ve eşsiz manzarası nedeniyle sonbaharda en uğrak mekânlardan biri oluyor. Park boyunca sıralanmış piknik alanları, doğal yaşam alanı ve çevre düzeni ile adeta bir görsel şölen yaşayacaksınız.

Yoros Kalesi

Yoros Kalesi

Anadolu Kavağı’nda bulunan Yoros Kalesi’nde tarihi ve mistik yapısının yanı sıra bölgeden İstanbul Boğazı’nı seyredebilir, eşsiz manzaraya eşlik eden muhteşem havanın tadını çıkarabilirsiniz. Bölgede yer alan kahvaltı ve balık işletmelerinde eşsiz lezzetleri deneyimlemek de cabası.

Polonezköy

Polonezköy

İstanbul’un sembollerinden biri olan Polonezköy, bölgenin doğa ile iç içe olan tarzı, nadir türlerle bezenmiş ormanlık alanı ve eşsiz lezzetler sunan işletmeleri ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânlarından biri oluyor.

Burgazada

Burgazada

Büyükada’nın aksine daha sakin bir seyir keyfi sunan Burgazada, bahar ve yaz dönemlerinde olduğu gibi sonbahar döneminde de eşsiz güzellikleri ile ziyaretçi akınına uğruyor. Fayton ve bisiklet turlarından faydalanabilir, denize karşı eşsiz lezzetleri tadarak sonbaharın eşsiz renklerinin keyfini sürebilirsiniz.

Büyükada

Büyükada

İstanbul’un her mevsim gezilecek nadir güzelliklere sahip bölgelerinden biri. Büyükada’ya yapacağınız gezi programında fayton turlarından faydalanabilir, vapurla seyahatin keyfini sürebilir, bölgede yer alan yöresel ve otantik lezzetler ile damağınızı şenlendirebilirsiniz. Büyükada, doğası ve otantik atmosferi nedeniyle yüzyıllardır İstanbul’un sembol merkezlerinden biri olmayı sürdürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Küçük Odalar İçin Salon Dekorasyon Fikirleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu