Sokak Modası

Stil İpuçları : Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Yazımızda daha çok kısa boylu kadınların daha uzun görünmesi için yapılması gerekenler neler, hangi kıyafetler giyilmeli vb başlıkların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bu yazımız daha çok kısa boylu bayanların daha uzun görünmesi için yapılması gerekenler neler, hangi kıyafetler giyilmeli vb konulardan bahsedeceğiz. Kısa boya sahip olmak doğuştan verilen değiştirilmeyecek bir fizik özelliği de olsa giyinirken kıyafetleri doğru kombinleyerek daha uzun boylu görünmek mümkün olabiliyor. Yanlış seçilmiş parçalar ise zaten kısa olan birini daha da kısa gösterebilir. Peki daha uzun görünmek için nasıl giyinmek gerekir?

Bayanlar uzun görünmek için en klasik yöntem olan topuklu ayakkabı giyme yolunu seçerler genelde. Fakat uzun topuklar sizi her zaman uzun göstermez kıyafetinizi iyi seçmezseniz sizi daha da kısa gösterebilir. Görüntü olarak da hoş görünmeyen bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz ve uzun boylu görünmeye çalıştığınızı ele verebilirsiniz. Şimdi daha uzun boylu nasıl görünürüz bunun hakkında bilgilerimizi sunacağız.

V yaka parçalar

1-) Kısa boyluların üst olarak V yaka parçalar kullanmaları onların lehine olacaktır. Mümkünse Hep V yaka giysiler kulanın. Bu basit yöntem boynunuzu daha uzun ve ince gösterecek dolayısıyla boyunuzun da uzun görünmesini sağlayacak.

Maxi Etekler

2-) Kısa Boylu bayanlar Maxi etek giymelidirler. Maxi etekler bileklere kadar uzun olduğu için sizin boyunuzu da uzun gösterecektir. Fakat eteğin kabarık olmamasına dikkat edin. Çünkü etekteki kabarıklık boyunuzu keserek kısa görünmenize neden olur. Eteğinizi seçerken renk olarak da siyah gibi koyu tonları seçin. Çünkü koyu renler hem ince hem de uzun boylu gösterir.

Kısa Saçlar

3-) Kısa boylular saçlarını kısa kestirmelidir. Çünkü saçlarınız ne kadar uzun olursa boyunuzu da o kadar aşağıya çekecektir. Böylece olduğunuzdan da kısa görünürsünüz. İllaki de ben uzun saçı seviyorum diyorsanız saçlarınızı dağınık kullanmak yerine saçınızı tepeden toplayın ya da tepeden bir topuz yapın.

Kısa Etek & Elbise

4-) Kısa boylular kısa etek veya elbise giymelidirler. Eteğiniz ya da elbiseniz dizinizin yukarısında olmalıdır. Dizin altında olan eteklerden kesinlikle kaçınmalısınız. Çünkü diz altındaki etek bacak boyunuzu keserek daha kısa görünmenize neden olur.

Kısa boylular maxi gibi ya bileğe kadar uzun olan ya da diz üstünde kısa olan etekler tercih etmelidir. Orta boy yani dizin altında olan eteklerden kesinlikle uzak durun. Yine kısa boylu olanlar düşük bel eteklerden de kaçınmalıdır. Yüksek bel etekleri tercih etmelidirler yüksek bel boyu her zaman daha uzun gösterir. Bu etek ve elbiselerin altına topuklu ayakkabı giymelisiniz.

Küçük çantalar

5-) Kısa boylular küçük boyutlu çantalar kullanmalıdır. Kısa boylu bir kadına büyük boy bir çanta gitmeyecektir.’’kendinden büyük çantası var ‘ eleştirisiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Büyük çanta yine boyunuzu aşağıya çekecektir. Bunun için küçük çantalar tercihiniz olmalı.

Feminen ayakkabılar

6-) Kısa Boylular feminen ayakkabılar seçmelidir. Yani ayakkabı içinde ayağınızın mümkün olduğunca fazla görünmesini sağlamalısınız. Ayakkabılar ile ayağınızı keserseniz bacaklarınız daha kısa görünecektir. Sivri burun ayakkabılarda sizin için iyi bir alternatif İleriye doğru uzayan burunlar bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. Ten renginde olan ayakkabılarda bacakları uzun göstermektedir. Ten rengi ayakkabı seçerken teninizle uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

Tek renk kombinler

7-) Kısa boylu bayanlar tek renk giyinmelidir. Çünkü farklı desenlerin bulunduğu kıyafetler boyu kısa gösterir. Tek renk giyinmek boyun uzun görünmesini saçlar. Renk seçiminde de parlak tonlardan kaçınıp daha uzun görünmenizi sağlayacak olan koyu tonlara yönelmelisiniz.

Yüksel bel pantolonlar

😎 Kısa boylu bayanlar bele ve kalçalara iyice oturan flare denilen pantolon tipini tercih etmelidirler. Bu pantolonlar aşağıya doğru bollaştığı için boyunuzu olduğundan daha uzun gösterir. Altına topuklu bir ayakkabı giymelisiniz. Kısa boylu bayanlar pantolon seçimi yaparken tıpkı etekte olduğu gibi yüksek belli pantolonları tercih etmeli, düşük bel pantolonlardan kaçınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Siyah Kalem Etek Giymenin 9 Havalı Yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu