DüğünSaç Modelleri

Tesettür Modasında Gelin Başı Modelleri

Tesettür Modasında Gelin Başı Modelleri

Tesettür giyimde son yıllarda gerçekleştirilen modern akımlar, kapalı giyim konusunda çeşitli kombinlerin zengin bir kartela ile görücüye çıkmasını sağladı. Ülkemizde son yıllarda birçok defile ve kreasyonda yer bulan tesettür giyim modası, düğün organizasyonlarında gelinlerin ihtiyaç duydukları gelin başı modellerinde de yeni akımların doğmasına önayak oldu. Özellikle sade ve zarif modellerin öne çıktığı modeller, 2019 yılında olduğu gibi 2020 sezonunda da benzer bir tasarımın hâkim olacağını gösteriyor. Tesettür modasında gelin başı modelleri, genel olarak abartıdan uzak, gösterişten ziyade zarif hatların ortaya çıktığı, sadece küçük pırlanta ya da elmas işlemeler ile taçlandırılan modellerden oluşuyor genellikle.

Tesettür Modasında Gelin Başı Modelleri
Tesettür Modasında Gelin Başı Modelleri

Birçok bone ve şal modelleri ile çeşitli detayların yer aldığı tesettür gelin başı modelleri, 2019 sezonunda genellikle dantel işlemeler ve çeşitli aksesuarlar ile taçlandırılmıştı. Genellikle gelinliğin zarif beyazlığının öne çıkarıldığı, sadece küçük ve göz yormayan aksesuarlar ile taçlandırılan gelin başı modelleri, küçük dantel işlemeler ve basık olmayan, abartıdan uzak tasarımlar ile öne çıkıyor. Önceki sezon olduğu gibi abartıdan uzak ve göz yormayan tasarımların hâkim olduğu tesettür modasında yer bulan gelin başı modelleri, 2019 yılında da benzer şekilde zarif tasarımlar ile beğeni kazandı. Genellikle retro bir havayla yer bulan dantel desenleri, modern işlemeler ve küçük detaylar ile öne çıkarılmış, birçok gelinin tercihi olmuştu.

Tesettür Modasında Gelin Başı Modelleri
Tesettür Modasında Gelin Başı Modelleri

2020 modasına dair paylaşılan çoğu tasarımda da öne çıkan modeller, birçok tesettür firmasının yeni sezon kreasyonunda yer bulmuş durumda. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine sade dantel işlemelerin, kombine tamamlayıcı bir özellik katan gelin başının ve abartıdan uzak aksesuarların öne çıktığı tasarımlar, şimdiden gelin adaylarının beğenisini kazanmayı başarmış durumda. Zarif gelin başı modellerinin yanı sıra şapka modellerinin de yer bulduğu kreasyona genellikle düz hatlar hâkim. Kreasyonun en dikkat çeken detaylarından biri olan şapka modelleri ise, retro bir hava yakalamak isteyen gelin adaylarının tercihi olacak nitelikte. Genellikle düz kesime sahip olan ve gösterişten uzak sadeliği seven gelin adaylarına hitap eder nitelikte.

Bir önceki yazımız olan 2019 - 2020 Duvaklı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde duvaklı gelinlik modelleri ve duvaklı gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu