ModaSokak Modası

Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Rahat Bir Topuklu ayakkabı nasıl giyilir?

Topuklu ayakkabılar kadınların daha zarif ve uzun görünmesini sağladığı gibi aynı zamanda güzel ve doğru giyildiğinde güven duygusu ve şıklığınızı perçemler. Kadınların güzelliğini ve çekiciliğini arttıran en önemli aksesuarları topuklu ayakkabılar, doğru kullanılmadığında kötü bir yürüşe ve görünüme de neden olabiliyor.

1- Gün boyu rahat ve güvende adımlar atabilmek için her zaman ayak numaranıza uygun bir ayakkabı almaya özen gösterin.

Genelde bu hata çok yapılıyor.İstediği ayakkabı numarasının kalmaması veya ayakkabının kalıbından dolayı ayak tipine göre dar veya bol olması kadınların yanlış ayakkabı seçmesine neden olabiliyor.Bu tarz ayak yapınıza uygun olmayan ayakkabıları ve kalıplarını hiç satın almamanız hem sağlığınız açısından hemde duruşunuz açısından çok önemli.

topuklu-ayakkabı-nasil-giyilir
topuklu-ayakkabı-nasil-giyilir

2- Topuk boyu ve şeklide çok önemli.Topuğu dümdüz inen yüksek topuklu ayakkabılar tüm ağırlığınızın tek bir noktaya yüklenmesine neden olacak ve ayaklarınız ağrıyacaktır.

Gün içerisinde daha rahat ağrısız kalmak istiyorsanız düz inen topuklar yerine eğilimli olan yüksek topuklu ayakkabıları seçin.

topuklu-ayakkabi-giyme
topuklu-ayakkabi-giyme

3- Farklı bir topuklu ayakkabı satın alacaksınız, aldığınız yerde giyin ve mağaza içinde biraz gezinin.Ayaklarınız ve adımlarınız rahat ise, hatta ayağınızda ayakkabı yok gibi hafif ve rahat hissediyorsanız o ayakkabıyı satın alın ve giyin.

4-  Ayakkabınız her ne kadar rahat olursa olsun tüm gün boyu topuklu ayakkabıların üzerinde durmak, ayaklarınıza zarar verir.Ve günlerce acı duyabilirsiniz.Ayakta durmak zorunda olduğunuz bir işiniz var ise çok yüksek ve ince topuklar yerine daha kalın ve kısa topuklu ayakkabıları seçin.

Bir önceki yazımız olan Havalı Yağmur Çizmeleri ve Kombin Örnekleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu