Genel

Türkiye Kışı Yaşarken Dünyada Yaz Tatili Yapabileceğimiz Yerler

Türkiye Kışı Yaşarken Dünyada Yaz Tatili Yapabileceğimiz Yerler

Yaz mevsimi ve tatil tutkunları için eşsiz bir fırsat olan seyahat, imkânlar dâhilinde neredeyse her mevsim geçerli olan bir kaçamak. Fakat Türkiye’de sonbahar ve kış döneminde hava ve mevsim koşulları nedeniyle kısıtlı bölgelerde yapılabilen tatil imkânı, gezgin ruha sahip tatil ve seyahat meraklıları için bir engel değil. Yaklaşan soğuk kış aylarıyla birlikte farklı bölgelerde yaz mevsimine girilmesi, birçok gezgin ruha sahip vatandaşın farklı ülkelerde tatil planları yapmasına neden oldu. Şimdiden birçok rezervasyonun gerçekleştirildiği popüler ülkeler, yaz döneminde farklı seyahat ve tatil paketi imkânlarıyla milyonlarca kişinin ilgisini çekmeyi başarmış durumda.

Peki, Türkiye kışı yaşarken dünyada yaz tatili yapabileceğimiz yerler neresi? Aslında bu uzun liste birçok gezgin ruha sahip kişinin merak ettiği popüler bir liste. Fakat değişen mevsim koşullarıyla birlikte yabancı turistlerin uğrak mekânları da her sene olduğu gibi bu sene de değişti. Bakalım 2019- 2020 sezonunda dünyada yaz döneminde tatil yapabileceğiniz en popüler yerler neresi?

Maldivler

Maldivler

Eşsiz okyanusu ve dünyaca ünlü denizi nedeniyle neredeyse dört mevsim ziyaretçi akınına uğrayan Maldivler, müthiş güzellikteki tertemiz plajları ile Türkiye’de kışı yaşarken yaz döneminde ziyaret edebileceğiniz eşsiz güzellikte bir adres.

Dubai

Dubai

Arap Yarımadası’nda bulunan Dubai, 3 milyonluk nüfusu ile tam bir tatil cenneti. Gezi planları arasında neredeyse her mevsim ziyaretçi akınına uğrayan Dubai, eşsiz güzellikleri, birçok tatil fırsatı ile milyonlarca turistin ilk tercihlerinden biri. Maliyet olarak diğer birçok alternatifine göre daha pahalı olsa da, sunduğu eşsiz fırsatlar nedeniyle birçok kişinin tercihi olmayı sürdürüyor.

Küba

Küba

Sosyal devlet anlayışı ve otantik havası nedeniyle tam bir kültür cenneti olan Küba, tarihi zenginliğiyle de eşsiz bir tercih olacaktır. Şehrin dokusu, nostaljik araç ve evleri ile farklı bir yapıya sahip olan Küba, en uygun tatil yerleri listesinde zirveyi zorlayan adreslerden biri.

Miami

Miami

ABD’nin eşsiz güzellikteki adreslerinden biri. Tatilcilerin her yaz dönemi uğrak mekânı olan Miami, muhteşem güzellikteki plajları, tertemiz kumsalları ve tam bir sentez olan yaşam şekliyle yaz döneminin tatil fırsatları arasında değerlendirilmeli.

Bir önceki yazımız olan Sonbaharda İstanbul’da Gezilecek En Güzel Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu