Saç ModelleriSaç Renkleri

Turkuaz Saç Rengi ve En Tarz Turkuaz Saç Modelleri

Turkuaz saç rengi kadınlar tarafından son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir renk olarak dikkat çekiyor. Bunun altında yatan birçok neden olmakla birlikte farklı tonlara sahip turkuaz renkler kadınların kendilerini daha güzel ve daha farklı bir şekilde göstermesine yardımcı oluyor.

Tabi istediğiniz turkuaz saç rengine ulaşabilmek için yapmanız gereken en doğru hareket bunu profesyonel bir kuaförden istemek olacaktır. Orijinal saç renginize ve ten renginize göre size uyacak olan tonu tercih etmeniz önemlidir. Bu saça ulaşmak için yapay saçları da tercih edebilirsiniz. Ama en güzeli tabi ki kendi saçınızı boyatmanız ile ortaya çıkacaktır.

Kısa Saçlar İçin Turkuaz Saç Rengi

Kısa saçları kadınlar genellikle yıkaması ve bakımı daha kolay olduğu için tercih ediyor. Bazı kadınlar imaj değişikliği içinde bu saç rengini tercih edebilir. Turkuaz saç rengi bu konuda kısa saçlara sahip kadınların tercih edebilecekleri bir tercih olarak dikkat çekiyor.

Kısa Saç Turkuaz Saç Rengi
Kısa Saç Turkuaz Saç Rengi

Böyle bir saça sahipseniz illa ki saçınızın hepsini boyatmak zorunda değilsiniz. Saçınızın uç kısımlarına ya da belirli bir bölgesine turkuaz rengini arttırarak ortaya fantastik bir görünüm çıkarmanız mümkündür. Bu şekilde çok aykırı bir tercihte yapmamış olursunuz.

Kısa Saç Turkuaz Saç Tonu
Kısa Saç Turkuaz Saç Tonu

Aşırı kısa bir saç genelde erkeklerin tercih ettikleri 2 veya 3 numara olarak bilinen saçlara sahipseniz tamamen saçınızı boyatabilirsiniz. Bu konuda ten renginize dikkat etmeniz gerekiyor. Açık bir ten rengine sahipseniz tonu açık olanı tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Ancak koyu bir teniniz varsa çok açık renk ortaya göz yorucu bir görüntü çıkaracaktır. O nedenle koyu tonları tercih edebilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Turkuaz Saç Renkleri

Uzun Saçlar Turkuaz Saç Rengi
Uzun Saçlar Turkuaz Saç Rengi

Uzun saça sahipseniz ve kendiniz için milat olacak bir değişim yapmak istiyorsanız turkuaz rengi tercih etmeniz olasıdır. Tabi bu tercihi yaparken saçınızı tamamen bu renge boyamak zorunda olmadığınızı da ekleyelim. Aralarına farklı tonda renkler atarak ortaya daha fantastik ve olağan dışı bir görüntü de çıkarabilirsiniz. Profesyonel kuaförler bu konuda sizlere istediğinizi rahatlıkla sunacaklardır.

Uzun Saçlar Dalgalı Turkuaz Saç Rengi
Uzun Saçlar Dalgalı Turkuaz Saç Rengi

Uzun saçınızı tek renge boyamak yerine farklı renklerle dalgalı bir modele de sahip olabilirsiniz. Yukarıdan koyu olarak başlayarak ileriye doğru daha açık tonları tercih edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz o farklı, canlı görünüme sahip olmanız daha kolay olacaktır. Tercihinizi yapmadan önce kuaförünüzden fikir almanız daha doğru ve net bir seçim yapmanız noktasında size gerekli yardımcı sunacaktır.

Turkuaz Saç Rengine Uygun Modeller

Turkuaz saç rengini tercih ettikten sonra veya etmeden önce bunu uygun bir saç modeli tercih etmelisiniz. Bu tercihinizi yaparken saçınızın uzunluğu ve ortaya çıkarmak istediğiniz tarz önemli olacaktır. Spor bir tarz mı yoksa daha ciddi ama biraz aykırı bir tarza mı sahip olmak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Bunu yaptıktan sonra aşağıda ki modellerden birisini saçınıza uygulamanız daha verimli bir tercih olacaktır.

Çörek Topuza Sahip Turkuaz Saçlar

Çörek Topuza Sahip Turkuaz Saçlar
Çörek Topuza Sahip Turkuaz Saçlar

Olağanın dışında bir saç modeli istiyorsanız çörek topuz turkuaz saçlarınıza uygun olacaktır. Tabi ki resimde gördüğünüz model size uygun olsa da eklemeler biraz fazla kaçabilir. Ama doğru kesim tarzı ve doğru uygulama ile ortaya seksi ve güzel bir görüntü çıkarmanız mümkün olacaktır.

Çift Örgülü Kuyruklu Turkuaz Saçlar

Çift Örgülü Kuyruklu Turkuaz Saçlar
Çift Örgülü Kuyruklu Turkuaz Saçlar

Turkuaz saçlara uygun olan modellerden birisi de çift örgüye sahip kuyruk saçlar olarak öne çıkacaktır. Bu saç tarzınızı uygulayarak birçok kıyafetinize uygun hale getirebilirsiniz. Bu saç modelinde dikkat edilmesi gereken saçlarınızı çok sıkı bir şekilde örmemek olacaktır. Bu konuda dikkatli hareket ederek istediğiniz o özel görünüme sahip olmanız mümkün olacaktır.

Turkuaz Dalgalı Saç Modeli

Turkuaz Dalgalı Saç Modeli
Turkuaz Dalgalı Saç Modeli

Turkuaz saç rengine uygun olan belki de en güzel model dalgalı olarak öne çıkacaktır. Uygulaması basit olmasının yanında uzun bir süre kullanabilir olması da bu tercihe yönelik isteğinizi arttıracaktır. Kıyafetinize, tarzınıza, yüz hatlarınıza uygun olan bu modeli saçınızı boyattıktan sonra kuaförünüze söyleyerek uygulamasını isteyebilirsiniz.

Turkuaz Saçlara Uygun Yüksek Topuz

Turkuaz Saçlara Uygun Yüksek Topuz
Turkuaz Saçlara Uygun Yüksek Topuz

Yüksek topuz genelde fark oluşturmak isteyen kadınların ilk tercihi olarak dikkat çeker. Aynı şekilde iddialı bir saç rengi olan turkuaz ile uyumlu bir şekilde kullanmak mümkündür. Biraz zahmetli bir saç olsa dahi boynunuzu ortaya çıkarması, dikkat çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlaması ve öz güvenli bir kadın olmanızı sağlaması ile yüksek topuz turkuaz saç rengi ile birlikte kullanılabilir.

Turkuaz Saça Uygun Kısa Saçlar

Turkuaz Saça Uygun Kısa Saçlar
Turkuaz Saça Uygun Kısa Saçlar

Kısa saçlara sahip olmak turkuaz rengi tercih edeceklere uygun bir modelin ortaya çıkarmasını kolaylaştıracaktır. Yukarıda gördüğünüz gibi isterseniz belirli bir kısmına renk verebileceğiniz gibi isterseniz tamamen turkuaza geçiş yapabilirsiniz. Ya da turkuaz saçınızın ön kısmına pembe, mor ve yeşil gibi renk eklemeleri yaparak daha farklı bir saç şekline sahip olmayı başarabilirsiniz. Bu tarzı tercih edecekler için alternatif bir seçim olarak dikkat çekmektedir.

Ters Örgülü Turkuaz Saç Modeli

Ters Örgülü Turkuaz Saç Modeli
Ters Örgülü Turkuaz Saç Modeli

Ters örgü zahmetli bir saç modeli olarak dikkat çekiyor. Ama uygulandığı anda kendinizde ki farklılığı hemen sizde göreceksiniz. Turkuaz saç rengi tercihi yapacaksanız buna uygun olan ters örgülü modeli de tercih etmeniz mümkündür. Uygulaması ve kullanımı dikkat gerektirmesinin yanında doğru bir seçim olarak öne çıktığını da söylememiz gerekiyor.

Çift Topuzlu Turkuaz Saç Modeli

Çift Topuzlu Turkuaz Saç Modeli
Çift Topuzlu Turkuaz Saç Modeli

Hem turkuaz saç rengini tercih etmek istiyorsunuz hem de ortaya şirin bir görünüm çıkarmak istiyorsanız çift topuza sahip saç modelini tercih edebilirsiniz. Rahatça kullanılabilecek bir model olmasının yanında şirinlik katması ve spor giyim tarzına uygun olması nedeniyle tercih edilebilir. Bu model ve saç rengine uygun hafif bir makyaj yaparak kişiliğinizi en iyi şekilde yansıtmanız mümkün olacaktır. Bu konuya dikkat ederek seçimini yapmanız mümkün olacaktır.

Turkuaz Hardrocker Saç Modeli

Turkuaz Hardrucker Saç Modeli
Turkuaz Hardrucker Saç Modeli

Şirin, canlı ve cana yakın bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların turkuaz saç rengiyle birlikte tercih edebilecekleri model olarak hardrocker öne çıkmaktadır. Saçın ön tarafında bulunan kahkül kesim size tazelik ve sadelik kazandıracaktır. Arka tarafında ki at kuyruğu ise ortaya daha spor bir görüntü çıkaracaktır. Sade giyinmesi tercih eden kadınlar için bu model saç rengine göre ne uygun tercih olarak öne çıkmaktadır.

İri Dalgalı Uçları Turkuaz Saç Modeli

İri Dalgalı Uçları Turkuaz Saç Modeli
İri Dalgalı Uçları Turkuaz Saç Modeli

Saç rengi konusunda aşırıya kaçmak istemeyen bayanların tercihi bu model olabilir. İri dalgalara sahip bir saç modelinin uç kısımlarını turkuaz renge boyamak tahmin ettiğinizden daha özel ve çekini bir görünüm kazandıracaktır. Sade ve güzel bir makyaj, boyuna yapılan eklemeler, omuzlar açık kıyafetler bu modeli daha ciddi ve olağan dışı olmasına yardımcı olacaktır. Sizde buna göre tercihinizi daha rahat yapacaktır.

Örümcek Örgü Turkuaz Saç Modeli

Örümcek Örgü Turkuaz Saç Modeli
Örümcek Örgü Turkuaz Saç Modeli

Turkuaz saçlar bakıldığında neredeyse tüm saç modellerine uygun bir renk olarak dikkat çekiyor. Ama tercihinizi yaparken kendinizi nasıl ifade etmek istediğinize dikkat etmelisiniz. Örümcek örgü de bu saç rengine uygun bir tercih olacaktır. Boyun kısmından başlayarak yapılan örgü ve sacın arka kısmına takılacak bir toka ile bu modeli saçınıza uygulamanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Kendi Kendinize Yapabileceğiniz Kolay ve Pratik 11 Saç Modeli başlıklı makalemizde kolay saç modelleri, pratik saç modelleri ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu