Saç Modelleri

Ünlülerden Bu Sezonun En Favori 5 Kısa Saç Trendi

Yeni sezonda kısa saç trendine ayak uydurmak için ünlülerden ilham alabilirsiniz. İşte kısa saçlarıyla ilham kaynağı 5 ünlü isim ve saç modelleri..

 

Oval Bob

Irina Shayk oval bob saç kesimi
Irina Shayk oval bob saç kesimi

Arkalar ense bitiminde, önlerse çene hizasında: Bu kesimin olmazsa olmazı kusursuz, harmonik bir geçiş. Irina Shaykgibi içe bakan, düz bir fönle şekillendireceğiniz oval bob kesim hem retro hem de modern titreşimleri bir arada yansıtıyor.

Yeni Nesil Pixie

Zoë Kravitz yeni nesil pixie saç kesimi
Zoë Kravitz yeni nesil pixie saç kesimi

Pixie kesim modası geçmeyen kısa saçlardan. Minimal dokulu bu saç modelinin ilhamı biraz Mia Farrow‘dan biraz da Audrey Hepburn‘den geliyor. Günümüzde Zoe Kravitz‘in öncülük ettiği yeni nesil pixie’de tutamlar biraz daha uzun ve katlı. Bu saç modelini daha da özelleştirmek için XXS perçemler favorilerimizden.

XS Shag

Arizona Muse

Arizona Muse ve Alexa Chung gibi yeni nesil stil ikonlarının favorilerinden olan kısa, çok katlı shag kesim perçemlerle birleşerek hem umursamaz hem de ultra havalı bir görünüm oluşturuyor. Perçemler ve katlarla, dağınık kısa saç topuzları için joker bir tercih olan bu modeli, saç köpüğüyle şekillendirerek havalı gündüz görünümlerinize de pratik bir şekilde uyarlayabilirsiniz.

Jet Bitiş

Hailey Baldwin jet bitiş
Hailey Baldwin jet bitiş

Omuzlara değmeden biten, jet kesimli, makas izi bu saç modeli Hailey Baldwin‘in favorilerinden. Ultra düz bir fön ve yatıştırıcı-sabitleyici saç ürünleriyle şekillendireceğiniz bu kısa lob model genç, minimal ve de oldukça modern.

Asi Bob

Lucy Boynton asi bob
Lucy Boynton asi bob

Tam çene hizasında biten, küt kesimli, güçlü duruşlu bob saçlar soğuk kışta daha asi ve umursamaz bir tavır takınıyor. Altı Küre Ödüllerinde Lucy Boynton‘un sergilediği bu model dokulu bitişi ve bozulmuş dalgalarıyla asi bob saçlara kusursuz bir örnek.

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Değişmez Trendi: Yüksek Topuz! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu