Saç Modelleri

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri ve Öneriler 2019

Sarah Jessica Parker, Jennifer Garner ve Jennifer Aniston gibi uzun yüzlü ünlülerin saflarına katılmak onlardan , saç ve makyaj konusunda ilham almanız için bir şans. Uzun ve dikdörtgen yüz hatlarına sahip kişiler içinde harika saç modelleri ve kesimlerini olduğunu bilmelisiniz.

sizinde yüz şekliniz uzun ve dikdörtgen yüz şekli olduğunuzdan emin olun? Genellikle açısal çene ve alın daha uzun ve daha dar olması gerekir, Bazı uzun yüzlerde hafif bir kare şekline eğilimi de vardır. Bu özellikler sizi tarif ederse, sizde o güzel yüzünü daha iyi göstermek için sezonun en sıcak saç stiline bir göz atın.

Çene Uzunluğunda Bob

Çene uzunluğunda bir bob saç kesimi ile yüzünüzü daha orantılı ve müthiş stil tarzında gösterebilirsiniz. Sadece şu andaki saç uzunluğunuza göre uygun bir bob kesim saç stili seçebilirsiniz. Sizin yüz şeklinize en yakışacak olan modeli ise çene uzunluğunda bob saç kesimleridir. Saçlarınız ince telli ise ayrıca saçlarınız daha hacimli görünecektir.

uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri 1
uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri 1

Omuz Uzunluk Dalgalar

Omuz uzunluk dalgaları ile yüz şekliniz daha oval görünebilir. Kare olan köşeli bir çeneyi yumuşatmak ve zahmetsizce seksi dalgalar ile de yüzünüzü daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.. Sadece dalgaları yapmak için biraz zaman harcamalısınız.

uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri 2
uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri 2

Ön Kahkül

Uzun yüz şeklinde kahküler yüzünüzün daha Sevimli görünmesini sağlar. Ayrıca yüz görümünü kahküller ile kısaltmış olacaksınız. Gözlerin daha vurgulu gösteren yüzü kısaltan önden kahküllü saç kesimleri, uzun yüzler için en ideal saç stilleri arasında.l

uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri
uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri

Kısa saç kesimleri

Sezonun en sıcak saç trendleri kısa saç modelleri ile sizde yüzünüzün görünümünü daha güzel yapabilirsiniz.! Bu saçlar aynı zamanda uzun yüzleri olanlar için mükemmel bir seçim. Bu kısa kesim saç stilleri orta ve kalın saç tipleri için en iyi sonucu verir. Dışa doğru hareketli stiller yaparak daha cool bir görünümde elde edebilirsiniz.

uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri 1
uzun yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri 1

Orta boy saç üzerinde ombre renk

Şık ombre saç renkleri ve boyut olarak orta boy uzunluklar, dikdörtgen ve uzun yüz şekli için en şık saç tarzını oluşturur…Ombre saç renkleri dikkatleri saç uçlarına verdiğinden yüzünüzde daha yumuşak ve hoş bir görünüm oluşturacaktır.

uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri 3
uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri 3

Bir önceki yazımız olan Modası Geçmeyen Kahküllü Saç Modelleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu