Cilt Bakımı

Vazelin ile Pratik ve Etkili Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta sıkça kullandığımız vazelin ile farklı vücut bakımlarının yapılabildiğini biliyor muydunuz ? Vazelini vücudunuzda 5 farklı bölgede rahatlıkla bakım amaçlı kullanabilir ve büyük ölçüde yararlarını görebilirsiniz. Vazelin ile vücut bakımı hem maddi açıdan, hemde zaman açısından size büyük bir katkı sağlayabilir.

Vazelini tırnak bakımı, sert noktaları yumuşatma, makyaj temizleme, kaş bakımı ve çatlamış saç uçlarında rahatça kullanabilirsiniz. İşte evinizde vazelin ile  hiç zorlanmadan pratik şekilde yapabileceğiniz etkili cilt bakım önerileri..

Göz atmanızda fayda var: Yüz Yağlanmasından Kurtulmak İçin Öneriler

Vazelin ile vücut bakımı önerileri

vazelin ile cilt bakım önerileri
vazelin ile cilt bakım önerileri

Tırnaklarınızın mat görünümünden kurtularak eski parlaklığını yakalaması için vazelin ile tırnak bakımı yapabilirsiniz. Yapmanız gereken düzenli olarak tırnak içlerine bir mercimek büyüklüğünde vazelini uygulamak. Bu sayede tırnak etleriniz vazelin ile ihtiyacı olan nem oranına kavuşacaktır.

Vazelin ile makyaj temizliği

Makyaj temizliğinizi hızlı ve sağlıklı şekilde vazelin ile yapabilirsiniz , özellikle suya dayanıklı makyaj ürünlerini ve özel günlerde yaptırdığınız ağır göz makyajlarını etkili ve pratik şekilde temizleyebilirsiniz , pamuğun üzerine bir miktar vazelin sürerek günlük makyaj temizliğinizi daha sağlıklı şekilde yapabilirsiniz.

Dağınık kaşlar için vazelin uygulaması

Kaşlarınızın dağınıklığını alarak daha düzgün durmasını sağlayabilirsiniz , yapmanız gereken tek şey bir kaş fırçasına bir miktar vazelin sürerek taramak.

İlginizi çekebilir: Yeni Oluşmaya Başlayan Kırışıklıklar İçin Öneriler

Çatlak saç uçları için vazelin

Vazelini aynı zamanda çatlamış saç uçlarınızda tercih edebilirsiniz , yapmanız gereken tek şey parlak uçlarınıza bir miktar vazelin sürmek ve çatlak saç uçlarınıza uygulamak. Aynı zamanda vazelin ile çatlak saç uçlarınız daha düzgün duracak ve elektriklenmesini önleyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce İzlerini Yok Eden Doğal Maske Tarifleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu