GüzellikSaç ModelleriSaç Renkleri

Yana Örgü Saç Modelleri ve Kullanım Şekilleri

Yana örgü veya yandan örgü saç modeli spor bir görünüme sahip, asi ve aykırı olmayı tercih eden bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Kulağın üst kısmından başlayarak arkaya doğru uzanan bu model farklı şekillerde tarzlarda yapılabilmektedir.

Saçın geri kalan kısmı farklı desene ve yapıya sahipken sadece tek bir tarafın örgülü olması görüntünüz farklı bir noktaya getirmenize yardımcı olmaktadır. Bu saç modeli kolayca yapılması nedeniyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çok sıkı bir şekilde yapılan örgü modelleri olduğu gibi aynı zamanda salaş bir tarzda yapılan saç modelleri de bulunmaktadır. Model tercihinizi yaparken bulunduğunuzda nasıl hissetmek istediğinize bağlı bir durumdur.

Şerit Örgü Modeli

Şerit Örgü Modeli
Şerit Örgü Modeli

Saçınızın ister sağ tarafından isterseniz de sol tarafından başlayarak saçınızın arka kısmında bulunan topuza kadar uzanan şerit modelini tercih edebilirsiniz. Bu model kadınlara hem farklı bir hava katarken aynı zamanda özel bir görüntü kazandırmaktadır. Bu örgü modelini tek şerit olarak yapabileceğiniz gibi isterseniz iki şerit halinde yaparak topuzla birleştirebilirsiniz.

Bu saç modelinin en önemli artılarından birisi de rahatça uygulanabilir olmasıdır. Sabah kalktığınızda kısa sürede bu modeli saçınıza uygulayarak evden çıkabilirsiniz.

Örgülü Saç Topuzu

Hem örgülü bir saçınız olsun istiyor hem de topuzdan vazgeçemiyorsunuz bu model tam size göre diyebiliriz. Yapılması basit olan bu modeli kısa süre içerisinde uygulayıp her türlü kıyafet ile rahatça kullanmanız mümkündür.

Örgülü Saç Topuzu
Örgülü Saç Topuzu

Bu modeli uygulamak için öncelikle saçın ön tarafını ikiye ayırmalı ve bir tutam alarak saçı arkaya doğru örmeye başlamalısınız. Örgü bittiğinde sağ ve sol tarafından çekiştirerek saçı boşaltmanız gerekiyor. Ensenin üstünde kalan kısmına ördükten sonra bir plastik tokayla ensede kalan kısmı tutturarak topuz haline getirin. Ön taraftan örülen örgüyü ve ense tarafından yapılan örgüyü topuzun üzerine yerleştirin. Bu basit yöntemle örgülü dağınık bir topuza sahip olabilirsiniz.

Yandan Dört Örgülü Saç Modeli

Yandan örgülü saç modellerini çeşitli şekillerde uygulamak mümkündür. Bu modellerden bir tanesi de yandan örülen dört örgülü saç modelidir. Bu modele aynı zamanda Şelale saç modeli adı verilmektedir. Çünkü kulan üzerinden küçük tutamlarla kafa tasının arka tarafına gelene kadar yapılan örgüden sonra saç kendi haline bırakılmaktadır.

Yandan Dört Örgülü Saç Modeli
Yandan Dört Örgülü Saç Modeli

Doğru uygulama aykırı ve özel bir saça sahip olmanız mümkündür. Yapımı biraz zahmetli olsa da ulaşacağınız sonuç size aradığınız o özel görünümü kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bu modeli oluştururken kulak hizasından başlayarak sıra ile sacınızın ortasına gelmeden birer tutam saç ile örgünüzü sıkı bir şekilde yapmalı ve sona kadar ulaşmadan bir toka ile tutturmanız yeterli olacaktır.

Yandan Örgülü Şelale Saç Modeli

Daha salaş ve rahat bir örgü modeli tercih etmek istiyorsanız yandan örgülü şelale saç modelini tercih edebilirsiniz. Saçınızın ortası ile kulak hizasının üzerinden alacağınız iki tutam saç ile örmeye başlamanız gerekiyor.

Yandan Örgülü Şelale Saç Modeli
Yandan Örgülü Şelale Saç Modeli

Orta kısma gelene kadar bu şekilde örmeye devam etmelisiniz. Saçınızın ense kısmından alacağınız bir tutam saç ile bu örgüyü birleştirmeniz gerekiyor. Bu sayede örgüyü saçınızın içerisinde gizleyerek ortaya harika bir şelale modeli çıkarabilirsiniz. Bu modelde dikkat edilmesi gereken saçın çok sık bir şekilde örülmemesi olacaktır. Bu noktaya dikkat ederek ortaya harika bir model çıkarmanız mümkündür.

Kısa Saçlar İçin Yandan Örgü Modeli

Kısa Saç Örgü Modeli
Kısa Saç Örgü Modeli

Kısa saçlara sahipsiniz ancak örgü modelini saçınıza uygulamak istiyorsunuz. Yandan örgü bu noktada sizin ilk tercihiniz olacaktır. Saçınızı örmeye başlamadan önce saça hacim kazandıran sprey kullanmanız gerekiyor. Bu sayede daha rahat bir şekilde örgünüzü yapabilirsiniz. Bu modelde isterseniz çok sıkı bir şekilde örgü yapabileceğiniz gibi isterseniz ters tarafa doğru örgü yaparak salaş bir örgü modelini de tercih edebilirsiniz.

Kısa Saçlar Örgü Modeli
Kısa Saçlar Örgü Modeli

Balıksırtı adı verilen saç modelini saçınızın yan tarafından itibaren uygulayarak bu modele ulaşmanız mümkün olacağını ekleyelim. Bu modeli oluşturmak için iki tutam alarak işe başlayabilirsiniz. Birisini diğerinin içerisinden geçirerek ilerlemeye devam etmelisiniz. Son noktasına ince bir lastik toka ile sıkıca tutturun. İşleminiz bittikten sonra sabitlemek için saç spreyi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede ortaya istediğiniz o özel ve can alıcı görüntüyü çıkarmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Bordo Saç Rengi ve En Tarz Bordo Saç Modelleri başlıklı makalemizde bordo saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu