Saç Bakımı

Yatmadan Önce Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının sizi geceden sabaha hazırlayacak saç bakım stilleri!

Sabah mağmurluğundan kurtulmanın yolunu mu arıyorsunuz? Gece proje yapmaktan yılıp uyuyakaldınız ve sabahta gece programınız için berbat mı hissediyorsunuz. Uyandığınızda kapınız çalsa ve biri size bugün saçın ne güzel olmuş dese? Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının sizi geceden sabaha hazırlayacak saç bakım stilleri!

Yatmadan Önce Saç Bakımı Nasıl Yapılır 2020
Yatmadan Önce Saç Bakımı Nasıl Yapılır 2020

JENNIFER GARNER

Gece uyumadan önce hafif nemli ya da kuru saçınıza nemlendirici sürün ve sonra yumuşakça tarayın ve kulağınızın arkasına tel tokayla sabitleyip uyuyun. Sabah kalktığınızda tokaları çıkarın ve saçınızı saç spreyiyle sabitleyin.

RASHIDA JONES

Lise yıllarınızdaki gibi saçlarınızı örgülü yatmak dalgalı saçlara ulaşmanın en kolay yolu. Kuru saçlara biraz şekillendirici sürdükten sonra saçları örmenin, dalga yaratma konusunda daha başarılı olduğunu belirtiyor saç uzmanları.

JENNIFER HUDSON

Kısa saçla ilgili en iyi şey ne biliyor musunuz? Sabahları ellerinizi kullanarak saçlarınızı şekillendirmenin çok kolay oluşu. Bu yüzden uyurken kullandığınız yastık kılıfınızın saten ya da saten dokulu olması önemlidir. Bu gibi ürünlerin saçlara pamuk dokudan daha iyi geldiğini ve bir de elektriklenmeye yol açmadığını belirtiyor.

Eğer yastık kılıflarınızda saten kullanırsanız sabah uyandığınızda karşılaştığınız “yataktan çıkmış gibi” görüntüsüne bir daha rastlamayacaksınız.

JULIE BOWEN

Eğer kısa saçlarda bukle yapmanın zor olduğundan şikayetçiyseniz uyumadan önce küçük tutamları topuz yapıp tutturun. Sabah uyandığınızda inanılmaz tatlı görünen dalgalarla karşılaşacaksınız.

DEBRA MESSING

Doğal ve savruk dalgalar için saçlarınızın hepsini değil de aradan seçtiğiniz tutamları rastgele kıvırın ve sabitleyin, bu sayede o yapay maşalı görüntüden kaçınmış olursunuz.

GWYNETH PALTROW

Yatağa girmeden önce saçlarınıza fön çekmeyi düşünüyorsanız ve aynı zamanda sabaha kadar elektriklenmesinden korkuyorsanız bir önerimiz var. Fön çektikten sonra yatağa girecekseniz kesinlikle sabitleyici sprey ve benzeri bir şey kullanmayın.

Çünkü sabaha kadar saçınızın yağlanmasını sağlar bu, mümkünse pamuk bir saç bandını saçınıza sarın ve öyle uyuyun. Zaten pamuk saç bandı sabaha kadar onu sabit tutacaktır ve bandı çıkardığınızda saçınızda zaten mevcut olan yağ, bütün gün sabitleyici görevi görecektir.

TRACEE ELLIS ROSS

Mükemmel bukleler peşindeyseniz bigudi yerine saç şekillendirmek için kozmetik marketlerde satılan saç şekillendirici telleri kullanabilirsiniz. Bunlar için tüm yapmanız gereken saçlarınızı ona sarıp öyle uyumanız. Sabah uyandığınızda o telleri açıp saçlarınızı savurunca buklelerinizin keyfini çıkaracaksınız.

MEGAN FOX

Açık dalgalar yaratmak içinse kulaklarınızın arkasından ensenize doğru yaptığınız topuzla uyuyup sabah açmanız işe yarayacaktır. Yalnız topuzu çok sıkı yapmamaya özen gösterin çünkü uyurken rahatsızlık verebilir. Uyandıktan sonra spreyle sabitlemeniz akşama kadar bozulmadan korumasını sağlayabilir.

ZOE SALDANA

Ünlü Hoolywood yıldızları volümlü ve dolgun saçlar için yoğunlaştırıcı şampuan ve krem kullanıyormuş. Saç kurutma makinesiyle tamamen kurutmak saçlarınızın doğal şeklini bozacağı için yeteri kadar kurutup hafif nemli bırakmak sizin için en iyi sonucu verecektir.

JENNIFER LAWRENCE

Saçlarınızın dolgun görünmesinin bir diğer yolu ise, diplerden uçlara doğru uzatarak kurutmak. Kuruturken şekillendirmek için biraz şekillendirici köpük ya da nemlendirici losyon kullanmak kuruduktan sonra daha net şekillenmesini sağlayabilir.

KEIRA KNIGHTLEY

Saçınızın bir tarafını ön plana çıkarmak istiyorsanız sadece o tarafı bol örün ve sabah açın, eğer sallantılı küpe gibi aksesuarlarınızı ortaya çıkarmaya çalışıyorsanız, örmediğiniz tarafı kulağınızın arkasına atıp amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.

GINA RODRIGUEZ

Maşanız yok mu? Sorun değil, Kağıt havlu taktiğiyle bukle yaratabilirsiniz. Havlu ruloyu uzun parçalar halinde koparın. Saçınız %80 kuruduğunda saçınızın 5-6 cm’lik bir bölümünü kağıt havluya sarıp rulo yapın. Ve bunu diğer bölgeler için de uygulayın.

EMILY VANCAMP

Eğer saçlarınız düzse ve gerçekten biraz kabartıp dalga eklemek istiyorsanız, büyük bir kıskaç tokayla saçınızı şekillendirmeniz kolaylaştırabilir saçlarınızı rulo yapıp tepeden tutturun ve sabah açın. Bütün gece sabit kalan saç sabah özgür kaldığında hoş görünecektir.

MING-NA WEN

Ünlü İngiliz saç stilisti Mark Hill: “ Gece uyumadan saçınızı tepeden at kuyruğu yaparak, ortaya çıkacak izden güzel bir dalga oluşacaktır. Hatta saç kuyruğu yaptıktan sonra biraz da saç spreyi sıkarsanız en doğru sonuca ulaşırsınız. Yalnız spreyi at kuyruğunun altına sıkmaya dikkat edin ki sabah saçlarınızın üstü yağlanmış gibi uyanmayın. Saçınızı açtığınızda sonucu kendiniz göreceksiniz.”

Bir önceki yazımız olan En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu