Cilt Bakımı

Yeni Oluşmaya Başlayan Kırışıklıklar İçin Öneriler

Alnınızda ya da ağız kenarlarınız da belirginleşmeye başlayan ince çizgiler görüyor ve yaşınıza göre biraz erken olduğunu düşünüyorsanız, cildinize biraz daha önem vermenizde fayda var. Sizinle paylaştığımız önerilere dikkat ederek, cildinizin yaşlanmasını yavaşlatabilir ve daha genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bakmanızda fayda var: Maya Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Güneşten uzak durun

Cildinizde çizgiler görünmeye başlamışsa, güneşten olabildiğince uzak durmanızda fayda var. Cildinizi korumak için özellikle güneşlenmekten uzak durmalısınız. Güneşlenmek istiyorsanız güneş ışınlarının dik olmadığı vakitlerde ve yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanarak güneşlenmeye dikkat edin.

Yeni Oluşmaya Başlayan Kırışıklıklar İçin Öneriler
Yeni Oluşmaya Başlayan Kırışıklıklar İçin Öneriler

Yaz/kış güneş kremi kullanın

Cildinizi korumak istiyorsanız, yaz-kış demeden yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmalısınız. Kış güneş bile cildinizin yaşlanmasına sebep olabilir. Ellerinizin de genç kalması için güneş kreminizi ellerinize de sürmeyi unutmayın. 20’li yaşlardaysanız henüz bir anti-aging kreme ihtiyacınız olmadığından güneş kremi kullanmak ve cildi temiz tutmak yeterli olacaktır.

Sigarayı bırakın

Sigaranın en önemli zararlarından biri de cildi erken yaşlandırması. Sigara içmenin cildinizin ışıltısını aldığını ve cildin sağlıksız gözükmesine neden olduğunu bilmeniz gerekiyor. Önce sağlığınız sonra da cildiniz için sigarayı mutlaka bırakın.

Günde 2 litre su için

Cildinizi sadece dışarıdan değil içeriden de korumalısınız. Cildinizin kırışıklık ile savaşmasındaki en büyük silahı günlük içmeniz gereken su miktarını tüketmeniz. Her gün 2-2,5 litre su içmek cildinizdeki kuruluğun giderilmesini sağlayarak kırışıklık oluşumunu da önler

Buna Bakmalısınız: Sivilce İzlerini Yok Eden Doğal Maske Tarifleri

Şekeri bırakın

Araştırma sonuçlarına göre şeker ve şekerli gıdaları tüketmek cildi hızla yaşlandırıyor ve kırışıklıkları artırıyor. Beslenme düzeninizden şekeri çıkartmak sadece cildiniz için değil, tüm sağlığınız için önemli…

Bir önceki yazımız olan Göğüs Bakımı İle İlgili Püf Noktaları ve Öneriler başlıklı makalemizde göğüs bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu