Güzellik

Yeşil Gözler İçin Makyaj Önerileri 2020

Yazımızın devamında yeşil gözler için makyaj önerileri sizleri bekliyor.. 

Makyajınızı yaparken tercih edeceğiniz renkler, göz renginizi de uygun olmalıdır. Yeşil gözler için makyaj önerilerini de dikkate alarak, göz makyajınızda göz renginize uygun renkleri seçmeniz gerekir.Yazımızın devamında yeşil gözler için makyaj önerileri sizleri bekliyor..

Yeşil gözler için makyaj önerileri 2020
Yeşil gözler için makyaj önerileri 2020

Bu yüzden yeşil gözler için seçilen renkler uyumlu olmalı ve nasıl bir şekilde uygulanacağı bilinmelidir. Biz de Pembeşeker.com ailesi olarak yeşil gözlü bayanların makyaj yaparken nelere dikkat etmesi gerektiğini yazdık.

Yeşil Gözler İçin Makyaj Önerileri

– Yeşil gözler için kaçınılmaz tek bir göz farı tonu vardır. O da mor renk göz farıdır. Yeşil gözleriniz ile mükemmel bir uyum sağlayacak olan mor göz farı, mavi tonlarında değil koyu bordoya çalan renk tonlarında olmalıdır.

– Yeşil gözlerinizi mor rengin yanında yeşil göz farı da ortaya çıkartmakta başarılı olacaktır. Özellikle koyu yeşil tonlarındaki bir göz makyajı, gözlerinizi mükemmel bir şekilde ön plana çıkaracaktır.

– Göz makyajınızda parıltı istiyorsanız, altın ya da bakır tonlarını tercih etmelisiniz. Özellikle bu sezon defilelerde bol bol gördüğümüz trendlerden biri olan altın ve bakır rengi göz farlarını, göz kapaklarınızın uç kısımlarına uygulayabilirsiniz. Bu ışıltılarla daha canlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

– Gözleriniz yeşil olduğu için eyeliner’ın rengi siyah değiş, kahve rengi tonlarında olmalıdır. Kahve rengi ve gri tonlarındaki göz makyajı bakışlarınızı daha da yumuşatacak ve daha doğal bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

– Aynı şekilde rimelinizin rengini siyah yerine kahve rengi seçebilirsiniz.

– Yeşil gözler için altın ve bakır tonlarını tavsiye ettik. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, gümüş rengindeki ışıltılardan uzak durmanız. Eğer göz makyajınızda gümüş ışıltıları tercih ederseniz, bakışlarınız donuklaşacaktır.

– Göz makyajınızı uygularken koyu farları göz kapağınızın kenarlarına doğru, açık renkteki farları ise göz pınarlarınıza doğru sürmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan 2020-2021 En Tarz Bob Saç Kesimi Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu