GenelMakyaj

Yılbaşı Makyajı Tüyoları

 

Yeni yılda özel bir geceye davetliyseniz o güne özel makyaj yapmak kolay olacaktır. Fakat yılbaşı geceleri özel olduğu için o an için makyaj yapmak zor olabilir.. Bunun nedeni özel bir gece olması ve sıra dışı bir makyaj kullanmak istemenizdir. Yılbaşı gecelerinde makyajınızın özenli ve şık durması gerekir. Farklılık yaratmak adına makyajınıza bazı efektler verebilirsiniz.Yılbaşı Makyajı Tüyoları ile tüm bunları kolayca halledebilirsiniz.

Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Size bu yazıda yılbaşı gecesi yapabileceğiniz yılbaşı makyajı tüyoları vereceğiz. Yılbaşı gecelerinde yıla şık girmek istiyorsanız bir gece önceden gözlerinizdeki şişliği indirmeniz gerekmektedir. Şişliği almak için yeşil çay ile gözlerinize pansuman yapabilirsiniz. Ardından cildinizi sıkılaştırarak dinlenmeye bırakmalısınız.

Sabahleyin kalktığınızda, buz gibi soğuk bir soda ile yüzünüze masaj uygulayın. Masaj uyguladıktan sonra cildinize nemlendirici sürmelisiniz. Bu işlemlerin ardından cilt makyaja hazır demektir.

Cilde uygun fondoteni bulmak bu noktada çok  önemlidir. Fondoteni bej tonlarında veya cildinize uygun tonlarda seçebilirsiniz. Burun ve alın kısmına fondoteni uyguladıktan sonra elmacık kemiğinin üzerine highlighter uygulayın. Bu işlem ile cildinizin tonu açılıp aydınlanacaktır.

Yanaklara açık kırmızı veya şeftali renginde allık uygulayabilirsiniz. Bu noktada kaşlarınızı, kaş farı yardımıyla belirginleştirin. Ardından gözlere geçerek uygun renkteki eyeliner kalemiyle göz altlarını belirgin hale getirebilirsiniz.

Yılbaşı makyajı ile fark yaratmak isterseniz gözlerinizin üzerine takma kirpikler takabilirsiniz. Takma kirpik takarak gözlerinize derinlik katabilirsiniz.

Gözlerinize ışıltılar ekleyerek bakışlarınızı belirgin hale getirebilirsiniz. Bu şekilde göz makyajınız tamamlanmış olur.

Yılbaşında genel olarak kırmızı ruj tercih edilir. Göz makyajının rengine göre dudak makyajını değişebilirsiniz. Burada önemli olan nokta; uyum içinde olup farklılık yaratmaktır.  Tüm işlemler bittikten sonra makyajın sabit kalmasını sağlamalısınız. Makyajın sabit kalmasını istiyorsanız sprey yardımıyla geceye hazır hale gelebilirsiniz. Yılbaşı makyajı yaptıktan sonra kıyafet seçimi sizi bekliyor demektir.

Yılbaşında Kırmızı Ruj Moda Mı?

Yılbaşında kırmızı ruj moda olduğu tartışılır.Bu yüzden genel olarak kırmızı ruj tercih edilir. Sizde hangi ruj rengini tercih edeceğinize karar veremediyseniz ten renginize göre bir seçim yapabilirsiniz. Beyaz tene sahipseniz istediğiniz bir ruj tonunu deneyebilirsiniz. Esmer tenliyseniz bordo rujlar sizin için idealdir.

 

Bir önceki yazımız olan Makyaj Hakkında Hep Doğru Bildiğimiz Yanlışlar başlıklı makalemizde Makyaj, Makyaj Hakkında Biildiğimiz Yanlışlar ve Makyaj Hataları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu